HAKKIMIZDA

Dünya Emeklilik Merkezi

ALMANYA'DA DOĞUM YAPAN ANNELERİN EMEKLİLİK İŞLEMLERİ 

DANIŞMANLIK HİZMETİNİN AMACI 

Almanya’da çalıştıktan sonra ülkemize kesin dönüş yapan primlerini alan ya da almayan çok sayıda vatandaşımız, Alman Hükümeti tarafından yürürlüğe konulan Emeklilik Paketi düzenlemesi ile Almanya’dan emekli olma fırsatına sahip oldu. 

Fakat bu durumda olan gurbetçilerimizin büyük çoğunluğunun uzun süre önce Ülkemize dönmüş olması nedeniyle Almanya’da bulundukları yıllara ait bilgi ve belgelerine ulaşamamaktalar. Yine doldurulması gereken çok sayıdaki formülerin bulunması bu hakkı kazanmada vatandaşlarımızın karşısına sorun olarak çıkmaktadır. 

Uzman ekibimizle bu alanda vereceğimiz danışmanlık hizmetleriyle, vatandaşlarımızın Almanya’daki çocuk yetiştirme süreleri ile emekli olmaları konusunda doğru bilgilendirme ve varsa bu alandaki sorunların çözümünde  yardımcı olmayı hedeflemekteyiz. 

DANIŞMANLIK HİZMETİNDEN YARARLANMA 

Bu gerekçelerle oluşturulan bireysel danışmanlık hizmetinden yararlanmak için sosyal güvenlikle ilgili her türlü soru ve sorununuzu " WhatsApp üzerinden ya da dunyaemeklilik@gmail.com e posta adresimiz" aracılığıyla uzman danışmanlarımıza yöneltmeniz yeterlidir. 

Danışmanlık hizmeti ücrete tabidir. Ücret, sorunun niteliğine (Almanya’dan aylık bağlanması hakkının tespiti, Aylık bağlanması için izlenmesi gereken yollar, işlemlerin Firmamız aracılığı ile tamamlanması konuları gibi) göre whatsApp ya da e-posta aracılığıyla karşılıklı mutabakatla belirlenir. 

Soru veya sorunlarınıza ilişkin cevabımız veya çözüm önerimiz, danışmanlık bedelinin banka hesabımıza aktarıldığı tarihten başlamak üzere en geç üç iş günü içinde isteğinize göre telefonla karşılıklı görüşerek , WhatsApp ile ya da e-posta adresinize bildirilir. Süresinde cevaplanmayan sorulara karşılık ödediğiniz danışmanlık ücreti otomatik olarak ilgili hesabınıza iade edilir. 

Ayrıca, www.dunyaemeklilik.com internet sitemizde yer alan makalelerimizden aklınıza takılan çok sayıda sorunun çözümlerine ulaşabilirsiniz.

YURTDIŞI BORÇLANMASI YAPARAK TÜRKİYE'DEN EMEKLİLİK İŞLEMLERİ

Dünyanın çeşitli yerlerinde yıllarca anavatanlarından uzak, zor koşullarda yaşayan vatandaşlarımızı, anavatanları olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kendilerine tanıdığı sosyal güvenlik hakkı konusunda bilgilendirmeyi zevkli bir ödev sayarak başladık hizmet yaşamımıza.

Bugüne kadar ki hizmetlerimizde ; çalışma yaşamında pratiğe yönelik, kestirme, doğrudan hedefe yönelen ve sigortalılarımızın işlemlerinin kısa sürede tamamlamaya olanak sağlayan tüm kanuni yolları kullandık ve kullanmaya devam ediyoruz.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik ile ilgili haklarına, en kısa sürede kolay erişilebilir kanallar üzerinden GÜVENLİ bir hizmet sunarak ulaşmalarını sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Değerlerimiz ; 

  • İşimizi en doğru şekilde, hakkıyla ve gönülden sahiplenerek yaparız.
  • Net sözler verir, verdiğimiz sözleri mutlaka yerine getiririz, sonuçlarını bildiririz.
  • Tüm ilişkilerimizde dürüst, şeffaf ve tutarlı davranır, bu sayede güvene dayalı uzun vadeli ilişkiler kurarız.
  • Tüm iletişimlerimizde önce dinleriz ve ihtiyaçları anlarız.
  • Kararlarımızı, bütünü düşünerek ve bütüne etkilerini değerlendirerek veririz.
  • Bir işin nasıl yapılamayacağını değil, yeni yaklaşımlar geliştirerek nasıl yapılabileceğini düşünür ve söyleriz.
  • Standart çözümlerin farklı ihtiyaçları karşılayamadığı durumlarda bilgimizden, deneyimlerimizden, ilişkilerimizden ve teknolojiden yararlanarak ihtiyaca en uygun çözümleri hızla üretiriz.
  • Müşterilerimizin ve birbirimizin hayatını kolaylaştırmak için yeni fikirler geliştirir ve bu fikirleri hayata geçirmek için harekete geçeriz.
  • Doğruluğuna inandığımız konuları rasyonel bir şekilde sonuna kadar savunur, hayata geçirmek için yapıcı bir şekilde çalışırız.