Almanya Anne Emeklilik İşlemleri İçin Ulaşın

Almanya Anne Emeklilik İşlemleri İçin Ulaşın

Almanya’da çalıştıktan sonra ülkemize kesin dönüş yapan primlerini alan ya da almayan çok sayıda vatandaşımız, Alman Hükümeti tarafından yürürlüğe konulan Emeklilik Paketi düzenlemesi ile Almanya’dan emekli olma fırsatına sahip oldu. 

Fakat bu durumda olan gurbetçilerimizin büyük çoğunluğunun uzun süre önce Ülkemize dönmüş olması nedeniyle Almanya’da bulundukları yıllara ait bilgi ve belgelerine ulaşamamaktalar. Yine doldurulması gereken çok sayıdaki formülerin bulunması bu hakkı kazanmada vatandaşlarımızın karşısına sorun olarak çıkmaktadır. 

Uzman ekibimizle bu alanda vereceğimiz danışmanlık hizmetleriyle, vatandaşlarımızın Almanya’daki çocuk yetiştirme süreleri ile emekli olmaları konusunda doğru bilgilendirme ve varsa bu alandaki sorunların çözümünde  yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.  

DANIŞMANLIK HİZMETİNDEN YARARLANMA:

Bu gerekçelerle oluşturulan bireysel danışmanlık hizmetinden yararlanmak için,  sosyal güvenlikle ilgili her türlü soru ve sorununuzu " WhatsApp üzerinden : +90 507 100 60 89 nolu telefonumuzdan ya da dunyaemeklilik@gmail.com e posta adresimiz" aracılığıyla uzman danışmanlarımıza yöneltmeniz yeterlidir. 

Ayrıca, www.dunyaemeklilik.com internet sitemizde yer alan makalelerimizden aklınıza takılan çok sayıda sorunun çözümlerine ulaşabilirsiniz.

Rentenbescheid

Emeklilik başvuru sürecinin sonunda emekli maaşı ihbarı ve emeklilik sigortası kurumunun emekli maaşı ödemesi bulunmaktadır. Karar ve emekli aylığı miktarına katılmıyorsanız, emeklilik sigortası kurumuna itirazda bulunabilirsiniz. Bu, çelişkilere yardımcı olmazsa, sosyal mahkemenin önünde şikayette bulunma şekli açıktır. Muhalefet ve yasal işlemlerin her biri, ilgili kararın alınmasından sonraki bir ay içinde, yani emeklilik sigortası kurumu veya mahkeme tarafından alınmalıdır.

Yaş sınırına ulaştığınızda emekli aylığı otomatik olarak alıyor musunuz?

Hayır, emekli aylığı otomatik olarak ödenmiyor. Emekli aylığı sigorta kurumunda emekli aylığı başvurusu gereklidir. Başvuru, için Dünya Emeklilik Merkezi sosyal güvenlik uzmanlarından yardım alabilirsiniz. 

Emekli maaşına ne zaman başvurmalısınız?

Emeklilik başvurusunun işlenmesi zaman alır. Özellikle, sigorta geçmişi kontrol edilmelidir. Paranızı zamanında almak istiyorsanız, emekli maaşı başvurusu emekli maaşına başlamadan 6 ila 12 ay önce yapılmalıdır.

 

Paylaşım: