Almanya’dan Anne Emekliliğinde Para Kaybetmeyin...

Almanya’dan Anne Emekliliğinde Para Kaybetmeyin...

Almanya'dan Anne Emekliliğinde Hatasız Form Dolduran Fazla Aylık Alır. 

Bugünlerde Annelerimizden telefonlarımıza gönderilen Alman Sosyal Sigorta Kararlarında büyük eksikler olduğunu üzülerek görmekteyiz. 

Birçok Anne bu hatalı başvurular yüzünden hak ettiği aylığı daha geç almaya başlıyor veya hiç alamıyor. 

Telefonumuza gelen 2 işlemi şöyle özetleyebilirim. 

İşlem 1: Başvuru yapılmış ama başvuru sırasında kullanılması gereken formülerler hatalı doldurulmuş. Aslında 105,21 Euro aylık alması gereken annemiz hiç aylık alamaz duruma gelmiş. Yani ortalama 100 ay aylık aldığını varsaydığımızda alacağı 10500 Euro yu Alman Kuruma bırakmış. 

İşlem 2: Yine başvuru yapılmış yapılan başvuru istenilen işlem için doğru ama aylık bağlanması için yetersiz olduğundan aylık hak edildiği halde uygun başvuru gerçekleşmediğinden aylık bağlanmamış. İşlemler 12 ay sürmüş hak edilecek aylık miktarı doğru başvuru yapılmış olsaydı: 351,56 Euro olacakmış. 351,56* 12= 4215,12 Euro kaybedilmiş maalesef. 

Tekrar belirtmek istiyorum. 

Almanya’dan emeklilik başvuru formlarındaki tüm maddelerin doğru  bir şekilde doldurulması önem arz ettiğinden, anlamadan gelişi güzel doldurularak gönderilen formlardan dolayı  işlemlerin uzadığı yada başvurularının red edilebileceğini unutmasınlar…  

Gelin İşi Uzmanına yaptırın.! 

Almanya’dan Emeklilik başvuru formlarını doldururken verdiğiniz cevapları destekleyici evraklar neler olabilir, hizmet cetveli yanında başka hangi evraklar gerekli, formdaki net olmayan bazı soruların cevapları en iyi nasıl verilir, şeklindeki endişelerinize son veriyoruz... Tüm bu konularda yılların verdiği deneyime sahip personelimizle hizmetinizdeyiz. Zamandan ve paradan tasarruf etmek, kaliteli, güler yüzlü ve doğru bir hizmet almak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz. 

Almanya’dan Emeklilik Başvurusu öncesi bize ulaşın ve durumunuzu Alman Kurum Yetkilileri gözünde ve kıstaslarında değerlendirelim. 

Elinizdeki evraklar ve mevcut şartlarınızla emeklilik başvurusu yaptığınız takdirde alacağınız olası neticeyi ve sebeplerini size açıklayalım. 

Eğer şartlarınız Almanya Kurumunun ‘’Anne Emekliliği’’ için öngördüğü icaplara uymuyorsa, boşuna para ve zaman kaybetmeden sizi yönlendirelim eksiklerinizi nasıl tamamlayacağınızı anlatalım ve ardından, büromuzca profesyonel bir şekilde hazırlanmış dosya ile, ‘’ anne emekliliği ‘’ başvurunuzu  yapalım.

Sosyal güvenlikle ilgili tüm soru ve sorunlarınız  Dünya Emeklilik Merkezi'nin +90 507 100 60 89 WhatsApp danışma hattından bilgi alabilirsiniz.

Paylaşım: