Almanya Emeklilik Bildirim Kararı Bize Ne Anlatıyor?

Almanya Emeklilik Bildirim Kararı Bize Ne Anlatıyor?

Emeklilik bilgisi: Daha ileri planlama için temeli oluşturur.

Meslek hayatı daha yeni başladı ve emeklilik hala onlarca yıl uzakta: Yaşlılık hizmeti özellikle gençler için çekici bir konu değil. Ancak, emeklilik maaşınızla erken ilgilenmek, daha sonra hoş olmayan sürprizlerden kaçınmak anlamına gelir. 

Alman emeklilik sigortasının emeklilik bilgileri bu konuda size yardımcı olacaktır. Normal yaşlılık emekli maaşınızın ne kadar yüksek olabileceği hakkında bilgi sağlar - ek özel ihtiyati tedbirler almak için önemli bir temeldir. 

Emeklilik bilgileri, emeklilik bilgileri ve emeklilik bildirimi bu şekilde farklılık gösterir

Deutsche Rentenversicherung 2002'den beri her bahar sigortalılarına emeklilik bilgilerini göndermektedir. Bu gönderiler, en az 27 yaşında olan ve  beş yıldır yasal emeklilik fonuna ödeme yapmış olanlara gönderilmektedir.. Bu şekilde, yaşlılıkta devletten ne gibi faydalar bekleyebileceğinizi kabaca tahmin edebilirsiniz.

Emeklilik bilgileri ve bildirimleri genellikle emeklilik bilgileriyle aynı solukta belirtilir . Üçünün de benzer bir amacı olsa da - sizi emekli maaşınızın miktarı hakkında bilgilendirmek - biçimleri, önemi ve sorumlulukları farklıdır. 

Birbirlerinden nasıl farklı olduklarını buradan öğrenebilirsiniz:

 • Emeklilikbilgisi mevcut emeklilik hak ve tahmini emeklilik miktarı hakkında bilgi verir. Her baharda otomatik olarak gönderilir, ancak doğrudan Deutsche Rentenversicherung'dan da talep edebilirsiniz.
 • 55 yaşından itibaren her üç yılda bir emeklilik bilgisiyerine emeklilik bildirisi alacaksınız. Çok daha ayrıntılıdır ve tam sigorta geçmişinize ek olarak, geride kalanlar için emeklilik maaşı ve düşük kazanç kapasitesi nedeniyle emekli aylığı hakkında bilgiler de içerir.
 • Emeklilik başvurunuzu yaptıysanız, emeklilik bildiriminiziemekli olmadan önce alacaksınız . Emeklilik bilgileri ve emeklilik bildirileri aksine burada yer alan bilgiler bağlayıcıdır. Bu, belirtilen emeklilik tutarının gelecekte bekleyebileceğiniz ödemelere karşılık geldiği anlamına gelir.

Emeklilik bilgileri ne hakkında bilgi sağlar? 

Emeklilik bildiriminiz hala (uzak) bir gelecekte ise, emeklilik bilgilerinizi etkili bir şekilde planlamak için emeklilik bilgilerinizi kullanabilirsiniz. Emeklilik bilgilerindeki bilgileri açıkça belirtebilmeniz önemlidir. Emeklilik bilgileriniz aşağıdakiler hakkında bilgi sağlar:

 • Katkısüreleri: Hayatınızda hangi zamanların emeklilik hesabınıza dâhil edildiğini öğrenebilirsiniz. Örneğin, işsizliğin veya ebeveyn izninin ne ölçüde bir etkisi olduğunu aşağıda açıklayacağız.
 • Normal yaşlılık aylığı tarihi: Emeklilik bilgileri ayrıca emeklilik hakkınızın ne zaman yürürlüğe gireceğini de belirtir.
 • Engellilik aylığı: Çalışma yeteneğiniz sağlığınız nedeniyle kısıtlıysa, belirtilen miktara hakkınız vardır.
 • Düzenliyaşlılık aylığı: Emeklilik bilgilerinde yer alan belki de en önemli sayı olan “gelecekteki düzenli yaşlılık aylığı miktarı”, şu anda yaşlılık aylığınızın ne kadar yüksek olacağını gösterir.
 • Emeklilik ayarlaması: Emekli maaşı tekrar tekrar ayarlanır ve yüzde birkaç artırılır. Bu nedenle, emeklilik bilgileri, emeklilik ayarlamasını dikkate alarak, emeklilik bildiriminizde görünebilecek tahmini tutarı da içerir.
  Emeklilik bilgilerinizdeki üç miktarın da brüt rakamlar olduğunu lütfen unutmayın. Bu, ayrıca sağlık sigortası, vergiler ve sosyal güvenlik primlerini de ödemeniz gerektiği anlamına gelir.
 • Ek emeklilik gereksinimleri: Emeklilik bilgileri aynı zamanda emeklilik boşluğuna , yani geliriniz ile sonraki emeklilik aylığınız arasındaki farka ilişkin bir referans içerir . Enflasyon - paranın satın alma gücünün kaybı - da bahsediliyor. Özel emeklilik planınızı seçerken her ikisini de aklınızda bulundurmalısınız.
 • Emeklilik hesaplamasının temelleri: Daha fazla şeffaflık için, burada emekli maaşınızın nasıl hesaplandığını ve emeklilik formülünün nasıl çalıştığını öğrenebilirsiniz.
 • Emeklilik katkıları ve kazanç puanları:Kazanç puanları, emeklilik sigortasına yaptığınız ödemeler hakkında bilgi sağlar ve bu nedenle emeklilik faturanızın en önemli parçasıdır. Maaşınıza bağlı olarak tüm çalışma hayatınızı topluyorsunuz. Bu, mevcut ortalama maaşa tam olarak karşılık geliyorsa, bir kazanç puanı alırsınız (daha iyi kazançla daha fazla, daha düşük kazançla daha az). Beklenen emeklilik hakkınız, son beş yıldaki kazanç puanlarınıza göre tahmin edilir. 

KAZANÇ PUANLARI: BU SÜRELER EMEKLİLİK BİLGİLERİNDE DİKKATE ALINIR.

Ayrıca çalışmadığınız zamanlarda da kazanç puanları toplayacaksınız: 

 • Anne emekli maaşı: Ebeveyn izni için çocuk başına 1992'den sonra doğmuş çocuklar için 3 kazanç puanı almanızı sağlar
 • Eğitim dönemleri:Mesleki eğitim, azaltılmış bir katkı süresi olarak kabul edilir ve bu nedenle, ödeme puanlarınız (maksimum) bir bütün olarak Almanya'daki ortalama maaşın% 75'ini yansıtacak şekilde sübvanse edilir.
 • Askerlik hizmeti ve toplum hizmeti:Burada da puanlar var - hizmetinizin zamanına bağlı olarak 0,75 ila 1 ücret puanı arasında .³
 • İşsizlik:İşsizlik parası I alırsanız, Federal İş Ajansı emeklilik katkılarınızı öder, böylece çalışmadığınız zamanlarda bile sigorta kapsamına girersiniz. Bir değerlendirme temeli olarak, önceki brüt maaşınızın yüzde 80'i kullanılıyor İşsizlik parası II'de durum farklı: 1 Ocak 2011'den bu yana, iş merkezi Hartz 4 alırken artık prim ödemiyor. Bununla birlikte, işsizlik süresi emekli aylığına dahil edilir, örneğin 35 yıllık bekleme süresini karşılamak için

 

Anne Emeklilik Danışmanlığı?

Ne yazık ki, Almanya’dan Anne Emekliliği hakkınız olup olmadığı ile ilgili bireysel soruları yalnızca bir
Anne Emeklilik Danışmanı yanıtlayabilir. 
Ancak, övgü ve hicivlerinizi dört gözle bekliyoruz. Gelecekteki katkılarınız için önerilerinizi kabul etmekten mutluluk duyacağız.

Bu web sitesinin ücretsiz ve serbestçe erişilebilen içerikleri mümkün olan en büyük özenle oluşturulmuş olsa bile, bunların eksiksizliği, doğruluğu veya güncelliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu içeriği çağırmak, bizim tarafımızdan yasal taahhüt eksikliğinden dolayı herhangi bir sözleşme ilişkisi oluşturmaz. 

 Bu arada: Almanya’dan Emeklilik ve Sosyal Güvenlik konusunda tüm soru ve sorunlarınız için uzmanlarımıza
WhatsApp üzerinden +90 507 100 60 89 - +90 552 797 60 90 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 Almanya'dan emekli maaşı, minijob, otomatik bilgi paylaşımı, Almanya anne emekliliği, grundrente, çocuk parasi, emeklilik, 65yaş, sosyal güvenlik, Almanya emeklilere zam, Almanya emekli maaşı, annelik maaşı,  Dünya EMEKLİLİK MERKEZİ, kesin dönüş, Almanya'dan anne emekliliği, Almanya'da emekli maaşları, Almanya'da kısmen çalışma hakkı, Almanya'da emeklilik yaşı, dünya emeklilik merkezi, bursa,kocaeli, otomatik bilgi paylaşımı, grundrente almanya maaşlarına zam,emekli maaş zamları, almanyada yeni yılda emekli maaşlarına zam,emekli maaşı ne kadar,emekli maaşına zam, yurtdışı emekliliği, Almanya emekli maaşı, Almanya da emekli maaşı ne kadar, yurtdışı yaşam belgesi,Almanya'dan emekli olmanın şartları nelerdir, Almanya'da asgari ücret, Almanya'da emekli maaşlarına gelecek yıl zam, minijob,Almanya emekli maaşları artacak, Almanya emekli maaşı başvurusu, emekli maaşına zam Almanya'da ne kadar, yaşam belgesi, anne emekliliği, emekli maaşına ne kadar zam yapılacak, yurtdışı emeklilik, Almanya'da yeni uygulama, grundrente, Almanya'dan emekli maaşına zam

Paylaşım: